Stara Dębica

1983. Hotel Igloopol obok tamy nad Wisłoką i słynny Coctail bar na archiwalnym filmie !

Kiedyś było to jedno z ulubionych miejsc dębiczan w którym się spotykali ze znajomymi na kawie i spędzali wolny czas. Hotel Igloopol i Coctail Bar przy tamie na Wisłoce na Osiedlu Słoneczne, niegdyś przy ul. XXXV lecia PRL-u, bo o nim mowa to dzisiaj resztki fundamentów, wejście do piwnic i sterty gruzów.

Kilka lat temu podczas sesji rady Miejskiej w Dębicy rany Leszek Żyłka wnioskował aby uporządkować i zabezpieczyć teren po dawnym hotelu który został zniszczony wiele lat temu przez wybuch gazu.

„Ten hotel spalił się lata temu, ale jego ruiny straszą do dzisiaj. Jest tam tabliczka, że jest to teren prywatny. Uważam, że należy porozmawiać z właścicielem tego terenu i tych ruin, aby uporządkował ten teren. To co tam teraz jest nie upiększa tego terenu i stwarza zagrożenie dla dzieciaków, które tam idą, a nie widzą tych tablic ostrzegających, że to teren prywatny” – mówił wówczas Leszek Żyłka.

Poniżej prezentujemy zdjęcia i unikalny film udostępniony redakcji przez Pana Piotra Krysiaka, a pochodzący z 1983 roku. Widać na nim nieistniejące już obiekty i kilka migawek z osiedla wybudowanego przez Kombinat Rolno-Przemysłowy „Igloopol”. Klimat epoki podkreślają samochody – nyski, maluchy czy stara, poczciwa Warszawa.

Kto to jeszcze pamięta?

Film można zobaczyć pod tym linkiem: Watch | Facebook

A tak wyglądają ruiny hotelu dziś (październik 2021)

Shares