Karczma, zajazd pochodzący z XVIII wieku wzniesiony przy dębickim Rynku pod numerem 36 przetrwał do lat 70. XX wieku kiedy to wyburzono wszystkie stare kamienice przy zachodniej pierzei Rynku.
Karczma o powierzchni 224 metrów kwadratowych została wzniesiona z cegły pod koniec XVIII wieku i nieco przebudowana w połowie XIX wieku. Złożona była z 3 dużych pomieszczeń i 4 piwnic. Budynek wzniesiony na narożnej działce miał nieregularny plan co wynikało z faktu, że przed laty, najprawdopodobniej od początku XX wieku lub końca XIX wieku był zajazdem w którym zatrzymywali się kupcy. Wprowadzali oni konie do sieni (w późniejszym czasie w tym
miejscu gdy budynek zaczął służyć jako karczma, gospoda była zlokalizowana kuchnia i bufet – patrz plan karczmy poniżej) , a sami kupcy nocowali w dużej sali która później w czasach funkcjonowania karczmy była salą jadalną w której stołowali się goście lokalu.
Cały budynek był wzniesiony z cegły, natomiast konstrukcja więźby dachowej była z drewna. Budynek z zewnątrz był pozbawiony jakichkolwiek ozdób, natomiast wewnątrz posiadał piękne sklepienia łukowe.