Stara Dębica

Sokopijalnia! Miejsce gdzie spełniały się dziecięce marzenia!

W czasach słusznie minionych, które wielu z nas wspomina z łezką w oku było w Dębicy takie jedno miejsce, które budzi wiele przyjemnych wspomnień. To sokopijalnia, która mieściła się w budynku gdzie dziś znajduje się Drukarnia Mazur. Miejsce gdzie piło się pyszne soki, koktajle i inne nieziemskie cuda. Tam spełniały się dziecięce marzenia!

W lokalu, po lewej stronie znajdowała się lada, na której stały szklane dzbanki pojemniki z koktajlami. O tej mniej więcej porze dominował borówkowy i malinowy. Ale zasłużoną sławą cieszył się truskawkowy Robiony z przepysznych truskawek i prawdziwej śmietany.

Smakował bosko, był tani jak przysłowiowy barszcz, więc piło się go do granic nieprzyzwoitości.  Super były też koktajle borówkowe, robione z polskiej rodzimej borówki, słodkiej pachnącej, a nie z tej amerykańskiej super drogiej zarazy.

Z nostalgią trzeba wspomnieć również te malinowe, o pięknym kolorze i smaku. Natomiast kiepską renomę miała bita śmietana – tłusta i słodka. Ale soki buzujące w szklanych kulach były naprawdę sokami owocowymi. Można było je pić bez końca.
Pamiętacie jeszcze starą, dobrą sokopijalnię z dębickiego Rynku?

Shares